מרכז מידע

כן תוכלו למצוא מידע ותשובות אודות השתלת שיער

סיבות להתקרחות

אנשים שנתונים תחת לחץ נפשי רב שיכול להיגרם כתוצאה מעבודה תובענית או תקופה קשה מסיבות כאלה ואחרות עלולים לסבול מנשירת שיער

אנמיה היא מצב בריאותי המתאר מחסור בתאי דם אדומים או בחלבון המוגלובין, המקנה לדם את צבעו האדום ותפקידו בין היתר הוא להעביר מולקולות של חמצן אל רקמות הגוף – גם לשיער.

תזונה נכונה היא חיונית לבריאות כל הגוף שלנו – גם לשיער. משום ששערות ראשינו אינן רקמות חיוניות לתפקוד הגוף, הן האחרונות לקבל חומרים מזינים.

כשהגוף שלנו רגיל למשקל מסוים, הרזיה קיצונית ומהירה עשויה לגרום לו להיכנס למצב של טראומה, שבו חומרים מזינים מועברים רק לרקמות חיוניות ולפיכך אינן מגיעות יותר לשיער ומזינות אותו

אם אתם אוהבים לצבוע את השיער בתדירות גבוהה, או עשיתם כמה פעמים בחייכם החלקות שיער כימיות, אתם גם עלולים לסבול מנשירת שיער

הסיבה הנפוצה ביותר לנשירת שיר היא התקרחות גנטית, או בשמה הרפואי – Androgenetic Alopecia. תופעה זו נפוצה יותר בקרב גברים, אך יכולה לקרות גם אצל נשים. דברים רבים יכולים להשפיע על התקרחות כאשר מדובר בגנטיקה, אך ישנם גם גורמים נוספים כמו בעיות במערכת העיכול ובעיות הורמונליות. אצל נשים, ניתן יהיה להבחין בנשירה המתחיל באזור הרקות. אם אתן חוות משהו דומה, כדאי לבדוק זאת מול רופא.

לידה לוקחת משאבים רבים מהגוף והשינויים ההורמונליים הם משמעותיים ביותר ובהחלט יכולים לגרום לנשירה

שאלות נפוצות

ההשתלה מבוצעת על ידי צוות רפואי טורקי מיומן בעל ניסיון רב שנים , כל זמן שהמטופל נוהג על פי הנחיות הרופא – ההשתלה תמיד מצליחה 

בחלק מהמקרים נוצרת נפיחות באזור המצח ו/או העפעפיים ביום השלישי שלאחר ההשתלה, אולם כעבור יומיים הנפיחות נעלמת. כיום, באמצעות סרט לשיער מיוחד ניתן למנוע נפיחות כמעט לגמרי. יתכן כאב ו/או תחושה של אי נוחות בחלק האחורי של הקרקפת לאחר ביצוע ההשתלה בערב, אך ניתן למנוע זאת על ידי כדורים נגד כאבים.

ב-20% מהמקרים קיימת אפשרות שההשתלה תגרום לחוסר תחושה באזור המושתל ו/או באזור התורם (עקב ההרדמה) במשך כמה שבועות, אך אין מה לחשוש התחושה תמיד חוזרת.

בשלושת החודשים הראשונים יכולים להיווצר פצעונים קטנים כתוצאה מהקושי של השיער לצאת, כאשר השיער מתחזק התופעה חולפת.
חשוב לציין כי אין כל סיכון בהשתלת שיער – ההשתלה מבוצעת בהרדמה מקומית כמו אצל רופא שיניים בלבד ואין מניעה לבצעה גם לאנשים הסובלים מיתר לחץ דם, מסוכרת וכדומה.

השיער המושתל נלקח מה"אזור התורם" .
מה שמאפיין את האזור התורם היא התכונה הגנטית השונה משאר אזורי הקרקפת ועמידה בפני התקרחות. לכן, השיער המושתל ממשיך לצמוח לאורך כל חייו של המטופל וניתן להתייחס אליו כאל שיער לכל דבר – להסתפר, לגלח, לצבוע וכד'.

השתלת השיער נעשית בהרדמה מקומית בלבד ולכן אין כל צורך באשפוז. בתום ההשתלה האורכת כ-4-5 שעות המטופל משוחרר לביתו וחוזר לפעילות שגרתית כעבור יום (בכפוף להנחיות הרופא).

בשבוע הראשון ישנם פצעים שהופכים לגלדים באיזור המושתל ,לאחר שבוע המטופל חוזר למצב שלפני ההשתלה וניתן לחזור לשגרה. מומלץ להמנע מפעילות גופנית מאומצת בחלק הגוף העליון במשך שבועיים כדי לגרום להחלמה להיות מהירה ומוצלחת יותר.

ההשתלה נערכת תחת הרדמה מקומית הנעשית באמצעות זריקות קטנות באזור התורם ממנו נלקח השיער ובאזור המושתל- הזריקות ב-HT-medical מתבצעות בשיטה חדשה ומתקדמת על מנת להקטין את תחושת הכאב למזערי -עד לא קיים. לאחר מכן המטופל לא מרגיש כל כאב, יכול לצפות בסרט, לשמוע מוזיקה ולנוח.

צור קשר

אימייל: office@ht-medical.co.il
כתובתנו: רח' צבי הרמן 7 חיפה
שעות פעילות המשרד: 08:00- 17:00